گردشگری سلامت

گردشگری سلامت یا توریسم پزشکی شاخه‌ای از گردشگری است که فرد با هدف استفاده از امکانات پیشرفته پزشکی و بهبود بیماری به سایر کشورهای دیگر سفر می‌کند. این پدیده زمانی به وجود آمد و مورد توجه قرار گرفت که خیلی از بیماران در کشور خود امکان استفاده از تجهیزات درمانی و پزشکی را نداشتند یا افراد با هدف کم‌تر شدن هزینه‌های درمانی به کشورهای دیگر سفر کردند.

 

معرفی دپارتمان گردشگری سلامت بیمارستان شفایحیاییان

 

 

بیمارستان شفایحیاییان اولین بیمارستان ارتوپدی در کشور می باشد. که با بهره مندی از اساتید طراز اول کشور در رشته ارتوپدی بهترین خدمات را به بیماران ارائه می کنند. این بیمارستان همچنین با اخذ مجوز IPD  از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بهترین خدمات درمانی را برای بیماران بین الملل فراهم می کند. بیماران بین الملل در واحد بین الملل واقع در طبقه همکف بیمارستان به طور مجزا از دیگر بیماران به صورت VIP توسط مسئول این واحد پذیرش شده و به بخشی مجزا با خدمات ویژه منتقل می شود.

 

واحد گردشگری سلامت (IPD) :

پزشک IPD : دکتر محد رضا شاکری

فوق تخصص جراحی ستون فقرات و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

کارشناس مسئول IPD : مهشید فراهانی

کارشناس علوم آزمایشگاهی (میکروبیولوژی)

موقعیت مکانی : طبقه همکف بیمارستان ، سمت چپ ورودی ، رو به روی راهرو درمانگاه

تلفن تماس واحد : 982133542000+ داخلی 470

تلفن موبایل و واتس آپ : 989190138698+ 

 

بخش بستری بیماران بین الملل (IPD) :

سرپرستار بخش : حدیث جاهد

پرستاران IPD : مرضیه علیزاده ، مریم توحیدی جو ، فرزانه ولی پوریان ، آتنا مرادی ، فاطمه رضا دوست

موقعیت مکان بخش : این بخش در طبقه اول بیمارستان در انتهای بخش اطفال واقع شده است و دارای 7 اتاق خصوصی می باشد.  اتاق میسر است .

 

امکانات بخش :

  • ویزیت روزانه اساتید جراح از بیمار 
  • ویزیت روزانه پزشک IPD از بیمار همچنین امکان مشاوره حضوری و مجازی در طول روز
  • امکان برقراری ارتباط با پزشک IPD بعد از ترخیص
  • دسترسی به WIFI رایگان و تلفن
  • تخت همراه و امکان حضور همراه در کنار بیمار در طول مدت بستری بیمار
  • اقامت همراه در کنار بیمار
  • دو نوع منوی غذایی به انتخاب بیمار
  • ساک بیمار شامل ( لباس بیمار ، حوله ، دمپایی ، مسواک و خمیردندان ، لیوان ، قاشق و چنگال ، تیغ اصلاح ، شامپو و دستمال کاغذی )
  • نظافت روزانه اتاق ها
  • چای ساز و ماکرویو برای گرم کردن غذا

 

مدارکی که بیماران می بایست همراه خود بیاورند :

 1 - پاسپورت بیمار جهت انجام پذیرش و شناسایی وی.

 2 - به همراه داشتن عکس و گزارش رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن ، ام آر آی و آزمایشات قبلی، جهت ارائه به پزشک بمنظور بررسی پرونده پیشین و روند درمان بیماری پیش از حضور در ایران.

 

بیمارانی که پیش از آمدن به ایران هماهنگی لازم را با واحد توریسم درمانی داشته باشند، اسامی، مشخصات و نام پزشک معالجشان در لیست بیماران خارجی ثبت می شود، به محض ورود به بیمارستان و انجام مراحل پذیرش توسط کارشناس IPD، با پزشک مربوطه ملاقات داشته و پس از انجام ویزیت و گرفتن مشاوره ، برای بستری هماهنگی های لازم با بخش IPD صورت می پذیرد و بیمار بدون معطلی روند درمان را آغاز می نماید.

در صورتیکه بیماران خارجی بدون اطلاع و هماهنگی قبلی به بیمارستان مراجعه نمایند، دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل در اسرع وقت هماهنگی های لازم را جهت انجام ویزیت پزشک و شروع روند درمانی بیمار را انجام می دهد.

شایان ذکر است، در طول مدتی که می بایست بیمار در بیمارستان بستری باشد، کارشناس توریسم درمانی به طور روزانه به وی مراجعه نموده و از مناسب بودن شرایط او اطمینان حاصل می نماید. بدین ترتیب کلیه امور مربوط به پروسه درمانی یک بیمار خارجی توسط این واحد تسهیل می گردد.

 

 سایت انگلیسی : English website

سایت عربی :  الموقع باللغه العربیه

Template settings